Aktualności - Olsztyński Panel Obywatelski

Bieżące informacje. Terminy badań, komunikaty. Bądź na bieżąco.

twittergoogle_plusfacebook

Gospodarowanie odpadami komunalnymi

16.03.2017

Gorąco zapraszamy do rejestracji w Panelu oraz do udziału w kolejnym badaniu!
Mamy przyjemność zaprosić Pana(i)ą do kolejnego badania realizowanego w ramach Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego. Tym razem bardzo zależy nam na poznaniu opinii olsztynian na temat gospodarowania odpadami komunalnymi. Chcielibyśmy dowiedzieć się z czego jesteście Państwo zadowoleni, a co należałoby ulepszyć w przyszłości.
JEŻELI NIE JESTEŚ JESZCZE UCZESTNIKIEM PANELU ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!!

Jak mieszkańcy Olsztyna oceniają ideę oraz funkcjonowanie Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego?

12.12.2016

Szanowni Państwo,
Kolejna edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) już za nami, a my powoli zaczynamy się przygotowywać do przyszłego roku. Dlatego też bardzo zależy nam na poznaniu Państwa opinii na temat OBO – chcielibyśmy dowiedzieć się z czego jesteście Państwo zadowoleni, a co należałoby ulepszyć w przyszłości. Chcielibyśmy by podejmowane przez nas działania pozostawały w zgodzie z oczekiwaniami i potrzebami olsztynian. Aby otrzymać link do ankiety prosimy o rejestrację w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim.

Komunikat

19.10.2016

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że badanie dotyczące organizacji ruchu na olsztyńskiej Starówce, które powinno przynieść ważne dla mieszkańców Olsztyna odpowiedzi, zostało zakłócone przez działania osób trzecich.

W dniu 18 października 2016 r. wykryto ingerencję złośliwego oprogramowania, które
w sposób automatyczny wypełniło część ankiet. Z tego powodu niektórzy z Panelistów nie mogli ich wypełnić.

Ingerencja w system dotyczyła jedynie wykorzystania linków stanowiących dostęp do ankiet. Dane osobowe Panelistów są bezpieczne i przechowywane w niezależnym systemie informatycznym.

W związku z tym badanie zostanie przedłużone, a wszyscy Paneliści, którzy nie wypełnili ankiety, otrzymają ponowne zaproszenie do udziału w badaniu. Podjęte zostały kroki mające na celu dochowanie najwyższych standardów badań opinii. W ramach tych działań m.in. zostanie przeprowadzona telefoniczna weryfikacja ankiet wypełnionych przez Panelistów, tak by uzyskać absolutną pewność, co do jakości wyników.

Wyrażamy ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Godzi ona nie tylko w dobre imię administratora panelu, ale przede wszystkim w samą istotę tego narzędzia służącego mieszkańcom Olsztyna.

Nowe badanie w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim

17.10.2016
Szanowni Państwo,

Stoimy przed bardzo ważną dla miasta i mieszkańców decyzją dotyczącą organizacji ruchu na Starówce. Rozważane są różne warianty organizacji ruchu. Chcielibyśmy by podjęte przez nas działania pozostawały w zgodzie z oczekiwaniami i potrzebami olsztynian. Dlatego też zwracamy się do Państwa ogromną prośbą o udział w bardzo krótkiej ankiecie poświęconej tej kwestii. Aby otrzymać link do ankiety prosimy o rejestrację w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim. 

Zakończyliśmy pierwsze badanie w ramach Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego

25.08.2016
Szanowni Państwo,
Bardzo dziękujemy Państwu za zaangażowanie i dotychczasowe uczestnictwo w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim! Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wyniki pierwszego badania zrealizowanego w ramach Panelu. Mamy nadzieję, iż lektura raportu i możliwość skonfrontowania własnych poglądów z opiniami mieszkańców będzie dla Państwa interesująca. Jednocześnie, chcielibyśmy Państwa gorąco zachęcić do dalszego aktywnego uczestnictwa w Panelu.  Na jesieni realizować będziemy kolejne badanie dotyczące spraw istotnych dla mieszkańców.  Już dziś gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nim.

Zapraszamy do rejestracji w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim.

Rozpoczęliśmy dialog z miezkańcami w ramach OPO

09.07.2016
Rozpoczęliśmy realizację pierwszego badania wśród panelistów Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego. Badanie jest dla nas niezmiernie ważne, ponieważ bardzo zależy nam na poznaniu opinii mieszkańców na temat jakości życia w Olsztynie. Zebrane opinie będą pomocne przy wyznaczaniu kierunków rozwoju Miasta oraz wpłyną na poprawę warunków życia w Olsztynie.

Zapraszamy do rejestracji w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim.

Zaproszenia już w drodze...

14.05.2016
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w olsztyńskim Ratuszu Prezydent Olsztyna zaprosił mieszkańców do rejestracji w Panelu Obywatelskim.

Urząd Miasta rozpoczął właśnie  wysyłanie 10 000 listów do Olsztynian, w których zaprasza do wzięcia udziału w panelu obywatelskim czyli innowacyjnym narzędziu komunikacji społecznej.  Za jego pomocą chcemy pytać reprezentatywną grupę mieszkańców o sprawy ważne dla miasta. Uczestnicy Panelu regularnie biorą udział w badaniach ankietowych dotyczących różnych kwestii istotnych dla mieszkańców, np. edukacji, transportu, kultury, czy czystości miasta. Dzięki temu władze zyskują rzetelną wiedzę na temat potrzeb i opinii mieszkańców. Mogą też, obserwować jak zmieniają się w czasie wyrażane oczekiwania i oceny. Panel Obywatelski, jak żadne inne narzędzie wykorzystywane w konsultacjach społecznych, umożliwia nawiązanie dialogu z bardzo szerokim gronem mieszkańców, reprezentujących różne grupy społeczne, poglądy i interesy. Jest swego rodzaju, tubą dzięki której każdy, nie wychodząc z domu, może wyrazić swoje zdanie.

Tematem pierwszego badania ma być poziom zadowolenia mieszkańców z życia w Olsztynie. Mieszkańcy będą opiniować między innymi stan infrastruktury, poziom życia, dostępność do obiektów i aktywności sportowych i rekreacyjnych czy edukacji. Będzie też można wskazać preferowane kierunki rozwoju miasta.