Baza wiedzy

Więcej informacji uzyskasz dzwoniąc na infolinię:
( 89) 722 12 06*

*Koszt połączeń zgodny ze stawkami operatora na telefony krajowe, stacjonarne.

Godziny pracy infolinii: pon.-pt. w godzinach 10:00-17:00
Zapraszamy do kontaktu mailowego: olsztyn[@]panelobywatelski.pl

Olsztyński Panel Obywatelski

Powiadom znajomych o Olsztyńskim Panelu Obywatelskim

 

twittergoogle_plusfacebook

Najczęściej zadawane pytania

Twoje odpowiedzi nie zostaną nikomu ujawnione. Każdy z uczestników panelu otrzyma swój unikatowy kod identyfikacyjny. Jedynie upoważnione osoby po stronie Wykonawcy - agencji badawczej Fortlofty Sp. z o.o. Sp. k. , będą znały powiązanie tego kodu z danymi osobowymi. Firma badawcza, będzie przekazywała wyniki w postaci zbiorczych zestawień, bez możliwości powiązania ich z konkretnymi osobami, np. w postaci tabel statystycznych, wykresów, czy raportów z badań. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych oraz normami etycznymi obowiązującymi w badaniach opinii i rynku zespół Fortlofty Sp. z o.o. Sp. k. gwarantuje pełną poufność informacji.

Oczywiście, że tak. Uczestnicząc w panelu musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Taki jest wymóg Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Jednocześnie Twoje dane przetwarzane będą tylko i wyłącznie w celach związanych z funkcjonowaniem Panelu, i w takim zakresie na jaki wyrazisz zgodę. Administratorem danych osobowych jest  Gmina Olsztyn, z siedzibą w Olsztynie, Pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn. Fortlofty Sp. z o.o. Sp. k. ma prawo przetwarzać dane osobowe w celu realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego na podstawie Umowy Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych pomiędzy UM Olsztyn a Fortlofty Sp. z o.o. Sp. k. Dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności, więcej na temat polityki prywatności możesz dowiedzieć się na stronie:  http://olsztyn.panelobywatelski.pl/polityka-prywatnosci-i-plikow-cookies/

Udział w badaniach możliwy jest tylko dla zarejestrowanych uczestników panelu. Są dwie możliwości udziału w badaniach. Osoby, które mają dostęp do komputera i Internetu otrzymywać będą powiadomienia o badaniach drogą mailową, aby móc wypełnić kwestionariusz on-line. Osoby, które nie posiadają żadnego dostępu do komputera/Internetu bądź nie obsługują komputera mogą wziąć udział w panelu, odpowiadając na ankiety telefonicznie. Preferowany sposób kontaktu należy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym.
Od 5 do 10 razy w roku otrzymasz zaproszenie do udziału w badaniach opinii dotyczących różnych kwestii związanych teraźniejszością i przyszłością Olsztyna. Twoim zadaniem będzie wypełnienie ankiety on – line, lub telefonicznie, jeżeli nie masz dostępu do komputera. Ankiety nie będą ani długie, ani też trudne. Z pewnością będą natomiast dotyczyć kwestii bliskich wszystkim mieszkańcom. Jeżeli wyrazisz na to zgodę, możesz również otrzymywać powiadomienia o toczących się konsultacjach społecznych oraz otrzymać zaproszenie do udziału w różnych spotkaniach, warsztatach dotyczących problemów i rozwoju miasta.
Uczestnicząc w Panelu zyskujesz szansę podzielenia się swoimi opiniami i przemyśleniami z władzami miasta. Twój głos zostanie dostrzeżony i wzięty pod uwagę. Angażując się w panel, pomagasz nam zmieniać Olsztyn na lepsze!
Uruchamiając Panel, zdecydowaliśmy, się na rozwiązanie przyjęte w wielu innych krajach. Zależało nam na dotarciu do jak największej liczby mieszkańców Olsztyna reprezentujących różne grupy społeczne, zamieszkujących różne osiedla. W tym celu, spośród wszystkich gospodarstw domowych figurujących w rejestrze mieszkańców drogą losową wybrano 10 000 gospodarstw domowych, do których skierowane zostało zaproszenie do udziału w Panelu.  Oczywiście do panelu mogą zarejestrować się także osoby, które nie zostały wylosowane. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny
Oczywiście, że tak. Głównym założeniem panelu jest jego powszechność i dostępność dla wszystkich mieszkańców. Jeżeli nie otrzymałeś zaproszenia możesz wypełnić formularz rejestracyjny. Jedyna różnica pomiędzy osobami wylosowanymi a Tobą będzie taka, że Twoje zgłoszenie w celu weryfikacji potwierdzimy telefonicznie w ciągu 3 dni roboczych.
Rejestracja w Panelu jest bardzo prosta. Klikając ten link otworzysz formularz rejestracyjny. Zawiera on kilkanaście pytań np. o wiek, płeć, miejsce zamieszkania, czy też korzystanie z poszczególnych usług miejskich. Po wypełnieniu formularza otrzymasz swój unikatowy LOGIN, który pozwoli Ci logować się w panelu i zarządzać Twoim kontem. Można też zarejestrować się telefonicznie dzwoniąc infolinię.
Wyniki badań będą publikowane na stronie www.olsztyn.panelobywatelski.pl w zakładce WYNIKI I MATERIAŁY. Może się jednak, zdarzyć, iż wyniki nie będą opublikowane od razu. Jest to związane z tym, iż potrzeba trochę czasu na przetwarzanie, analizę danych i przygotowanie raportu. O wszystkich terminach (badań i publikacji wyników) będziemy informowali na stronach panelu w dziale AKTUALNOŚCI.
Uczestnictwo w Panelu jest bezpłatne. Podczas rejestracji poprosimy o podanie następujących danych: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon oraz wypełnienie krótkiej ankiety. Uczestnictwo w Panelu nie wiąże się z koniecznością podawania danych wrażliwych takich jak np. nr konta, nr PESEL, czy nr dowodu osobistego. Dane osobowe i odpowiedzi udzielane w ankietach będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych